Články


Civic 2013

2013-04-03 Přečteno: 1 156x

Na první pohled možná vypadá Honda Civic tak jako dřív, ale změny tady jsou. Některé jsou spíše kosmetické, jiné naopak dost zásadní. Je to asi rok, co byl Civic v nové generaci na náš trh uveden a teď je tady modernizace pro rok 2013.

Začneme tím, co není vidět a tím je motor, nový naftový celohliníkový čtyřválec s objemem 1,6 litru a výkonem 120 koní a točivým momentem 300 Nm. Spotřeba? Skutečnou zatím neznáme, musíme si počat na jízdy, ale tabulková má být 3,6 litru na 100 km, emise CO2 jsou 94 g/km. Maximální rychlost auta s novým dieselem je 207 km/h, na stokilometrovou rychlost se Civic 1,6 i-DTEC dostane, v závislosti na výbavě, za 10,2 až 10,5 sekundy. Motor je určen pouze pro evropský trh, je vyráběn v Británii a byl navržen s důrazem na snížení hmotnosti a vnitřního tření.

Mimochodem do budoucna se má objevit i v CR-V. Jinak paleta pohonných jednotek dále nabízí benzínovou čtrnáctistovku i osmnáctistovku, plus naftový motor 2,2 litru. Další novinkou je stupeň výbavy Lifestyle, který se řasí mezi Sport a Executive s tím, že s vyšší specifikace přejímá některé prvky. V tuto chvíli tedy nabízí Honda dvacet různých konfigurací, které lze z nabídky poskládat. Přesuneme-li se z pod kapoty do kabiny, tak Honda vyslyšela požadavky zákazníků a upravila ovládání palubního počítače, když údaje o průměrné spotřebě, dojezdu, atd. Lze nyní ovládat jedním tlačítkem na volantu namísto původním listováním v menu rozhraní. Nově také Civic disponuje časovým spínáním světel u všech výbav a také signalizací při nouzovém brzdění.

Vizuálně se zdá být Civic beze změn, ovšem není tomu tak, vpředu a vzadu jsou modernizované deflektory, které napomáhají aerodynamice, stejně jako zadní spoiler, nyní společný jak pro vznětové, tak i

zdroj autoweb

Diskuze o článku Nové téma


Foto galerie

Honda Civic

Toto je článek o modelu Honda Civic

Honda Civic (2001 – 2005)

Sedmá generace Hondy Civic zaujme nabídkou vnitřního prostoru, netradičním umístěním řadicí páky a jízdními vlastnostmi. Designem si však mnoho motoristů nezískala.

RADOSTI

Prostorný interiér, výborné jízdní vlastnosti,výkonné zážehové motory, zdařilá sportovně laděná verze Type-R.

STAROSTI

Slabší odhlučnění podvozku, nepříliš zdařilý posilovač řízení, neexistuje verze kombi.

V roce 2001 byla...

Hondy Civic deváté generace

Devátá generace Hondy Civic se sice představila už v září na frankfurtském autosalonu, až nyní ale automobilka odkryla všechny důležité technické detaily. Nový civic se začne prodávat počátkem příštího roku, prodejní ceny zatím nebyly oznámeny.

Vnější vzhled ...


Články