Články


Honda NSX 2012 - studie na Detroitském autosalonu

2012-01-11 Přečteno: 1 221x

Japonská Honda na již zahájeném autosalonu v Detroitu, který se pro veřejnost otevře v sobotu, ukazuje studii supersportu se slavným označením NSX. Honda ukazuje auto pod značkou Acura, kterou používá na severoamerickém trhu.

Honda do tří let uvede nástupce slavného sportovního modelu NSX, který se vyráběl od roku 1990. Půjde o stejný recept – lehká konstrukce, výborné rozložení hmotnosti a šestiválcový motor. Na vývoji nového modelu pracuje vývojové centrum Honda R&D Americas. Výroba nového NXS bude rovněž na území Spojených států - vyrábět by se měl v závodě v americkém Ohiu, automobilka jej bude prodávat po celém světě.

Honda zatím neupřesnila, jaký motor se bude starat o pohon sériové verze. V tiskových materiálech se hovoří o šestiválci s přímým vstřikováním paliva, kterému bude překvapivě pomáhat také dvojce elektromotorů. Šestiválec bude pro co nejlepší rozložení hmotnosti uložen uprostřed.

Převodovka bude moderní dvouspojková a patrně pouze automatická. Poháněná budou díky hybridnímu systému všechna čtyři kola, ovšem na přední nápravu bude možné přenést jak pozitivní, tak negativní točivý moment - pohání ji výhradně elektromotor.

Koncept, který Honda (Acura) přivezla do Detroitu, je dlouhý 4330 mm, na šířku měří 1895 mm a je vysoký pouhých 1160 mm. Rozvor náprav je 2575 mm, vpředu jsou pneumatiky s rozměrem 255/35 R19, vzadu široké dvacítky s rozměrem 275/30.

Diskuze o článku Nové téma


Foto galerie

Honda NSX

Toto je článek o modelu Honda NSX

Honda ukázala koncept NSX

Honda do Detroitu přivezla ukázat poslední fázi konceptu NSX. Do prodeje by měl hybridní supersport dorazit nejpozději v roce 2015

Bohužel ani tentokrát pro vás nemáme dobrou zprávu. Sériový model je pořád v nedohlednu.respektive Acura, abychom byli přesní, přivezla do Detroitu přepracovaný koncept  s pozměněným designem. Co se změnilo od poslední verze, která se  před rokem? Zásadní koncepce Spo...


Články