Články


Honda ukázala koncept NSX

2013-04-13 Přečteno: 774x

Honda do Detroitu přivezla ukázat poslední fázi konceptu NSX. Do prodeje by měl hybridní supersport dorazit nejpozději v roce 2015

Bohužel ani tentokrát pro vás nemáme dobrou zprávu. Sériový model je pořád v nedohlednu.respektive Acura, abychom byli přesní, přivezla do Detroitu přepracovaný koncept  s pozměněným designem. 

Co se změnilo od poslední verze, která se  před rokem? Zásadní koncepce Sport Hybrid SH-AWD zůstává, zážehový šestiválec bude roztáčet zadní kola přes dvouspojkovou převodovku, zatímco dva elektromotory budou pomáhat těm předním. Protože jsou elektromotory dva, dokážou fungovat nezávisle na sobě, což přijde k užitku hlavně v zatáčkách.
Honda slibuje i dokonalou pozici za volantem, vyzdvihuje výhled z auta a chlubí se minimalistickým pojetím interiéru, který by měl řidiči umožnit plně se koncentrovat na to nejdůležitější - na řízení. 

Do výroby má definitivně zamířit v roce 2015, vyrábět se má v nové továrně v Ohiu, s cenovkou přesahující Nissan GT-R. Jestli bude mít nad japonskou godzillou navrch i na silnici, to teprve uvidíme.
 zdroj autoweb
Ondřej Lilling

Diskuze o článku Nové téma


Foto galerie

Honda NSX

Toto je článek o modelu Honda NSX

Honda NSX 2012 - studie na Detroitském autosalonu

Japonská Honda na již zahájeném autosalonu v Detroitu, který se pro veřejnost otevře v sobotu, ukazuje studii supersportu se slavným označením NSX. Honda ukazuje auto pod značkou Acura, kterou používá na severoamerickém trhu.

Honda do tří let uvede nástupce slavného sportovního modelu NSX, který se v...


Články